کاربرد انواع دیگر چرم (مواد اولیه مبلمان)
قيمت 0ریال


کاربرد انواع دیگر چرم (مواد اولیه مبلمان)
کاربرد انواع دیگر چرم (مواد اولیه مبلمان)
چرم از زمان های قدیم ، کالایی مهم به شمار می امده است . پیش از آنکه بشر بتواند با استفاده از برگ ها و الیاف گیاهی ، پارچه ببافد ، چرم نقش اساسی در پوشش بدن برای انسان داشته است . چرم بافتی طبیعی است که ساختار سه بعدی ویژه ای دارد . 

افزون بر عایق بودن در برابر گرما و برق ، در برابر هوا و آب نیز مقاوم است و در عین حال ، بخار آب را از خود عبور می دهد و انعطاف پذیری قابل توجهی دارد .

 پس از جنگ جهانی دوم و تجاری شدن تولید انبوه پلی وینیل کلرید ( PVC ) ، ناینون ، و پلی استر ، پلی اورتال و پلیمرهای دیگر ، به تدریج به عنوان جایگزین چرم در ساخت کفش ، لباس ، کیف و مبلمان به بازار آمدند . 

چرم مراکشی 
این نوع چرم با محکم ترین انواع چرم ها برابری می کند و در عین حال ، بسیار نرم و قابل انعطاف است . در زمان های گذشته چرم مراکشی را با دوختن پوست های دباغی می کردند . در آن روش ، پوست را به شکل مشک ، کشکول یا بطری در می آورند .

 سیس آن را با مقداری سماق پر می کردند و در ظرف های پر شده از همان محلول شناور می ساختند . سپس به وسیله تیغه های چوبی در حال چرخیدن ، به روی پوست ضربه هایی وارد می شد و به ساخت چرم کمک می کرد . از این نوع چرم بیشتر برای صحافی کتاب ها استفاده می شد . امروزه این چرم ها برای تهیه کالاهای چرمی ظریف مانند کیف های زنانه، کیف های دستی وجیبی مردانه استفاده می شود . 

چرم اسپانیایی 
این نوع چرم ، در واقع نوعی چرم مراکشی است . امروزه این نوع چرم ها را از پوست اسب با کیفیت مرغوب به روش ( پوست پیرایی گیاهی ) تولید می کنند .این نوع چرم ها را از طرف لش پرداخت می کنند .چرم تولید شده بسیار محکم و همچنین ضد آب است . از این چرم ، در ساخت کفش های مردانه مرغوب استفاده می شود . 

چرم روسی
همان طور که از نام این نوع چرم بر می آید ، نخستین بار در روسیه تهیه شده است . عمل ( پوست پیرایی ) با استفاده از پوست درختهای بید و غان انجام می شود . این نوع چرم با بوی خوشایندی که داشت ، شناخته می شد که به بوی خوش روغن درخت غان مربوط است . امروزه تولید این گونه چرم دیگر مخصوص کشور روسیه نیست و در بسیاری از کشورها با استفاده از مواد پوست پیرایی گیاهی ، تولید می شود . از این نوع چرم برای صحافی کتاب ، ساخت کیف بغلی ، چمدان و لباس استفاده می شود. 


اطلاعات بیشتر را در رابطه با تعمیرات مبل و نمونه کارهای تعمیر مبل، سرویس و تعمیرات نجاری مبل، تعویض اسفنج و پارچه مبل، رویه کوبی مبل، رویه کوبی و رنگ مبل، تغییر رویه مبلمان پذیرایی، تعویض و تغییر رنگ چوب مبل و دیگر خدمات مربوطه را در مقالات داخل سایت بیابید.

کلمات کلیدی : , , , , , , , ,

Share تاريخ: 1396/10/30 مشاهده : 202

طراحی قالب توسط Mahdinet.com | پشتیبانی توسط بیزنا
Website Security Test