انواع چرم (مواد اولیه مبلمان)
قيمت 0ریال


انواع چرم
انواع چرم
چرم فول گرین
 چرمی که لایه لایه نشده و یا رویه ( منظور از رویه یا رخ چرم قسمتی است که محل رویش پشم یا موی حیوان می باشد) آن ساییده نشده باشد که عموما از انواع پوست های گاوی، گوسفندی، بره ای و بزی تولید می شود.

آنیلین خالص ( Pure Aniline )
بدون شک ، این نوع چرم یکی از نرم ترین سطوح را دارد که از ظریف ترین بخش پوست خام تهیه می شود . رنگرزی در دام های چوبی بزرگ انجام می پذیرد . تا زمانی که چرم رنگ دلخواه را به خود بگیرد ، در حمام رنگ باقی می ماند . سطح طبیعی این نوع چرم بدون تغییر باقی می ماند و ساختار آن به سادگی قابل تشخیص است . 
این نوع چرم در مقایسه با چرم هایی که فرآیند تکمیل را کاملاً پشت سر گذاشته اند ، دارای معایبی است . این که مقاومت کمی در برابر نور دارد  ، الاستیسیته آن کم بوده و به سادگی لکه ها را به خود جذب می کند . اگر فرایند ضد آب کردن بر روی این چرم انجام شود ، مقاومت در برابر لکه بهبود می یابد ولی به هر حال بلافاصله پس از تماس با لکه باید شسته شود .

نیمه آنیلین ( Semi Aniline )
این چرم از بخش های ظریف پوست تهیه می شود و فرآیند رنگرزی با آنیلین به طور کامل بر روی آن انجام می پذیرد و سطح این چرم اندکی را با رنگ دانه های ارگانیک پوشیده شده و بنابراین دارای رنگی یکنواخت در سطح بوده و مقاومت بالایی در برابر سایش ، نور و لکه دارد . از چالش های مهم در تولید این چرم ، تولید چرم با مقاومت بالا به طوری که از نرمی زیادی نیز برخوردار باشد . 

Corrected Grain
این نوع چرم با آنیلین رنگرزی می شود سپس سطح آن ماشین کاری می شود تا عیوب و پستی بلندی آن رفع شود . سطح آن سپس با رنگ دانه ها پوشیده شده و به صورت مصنوعی بر سطح آن برجستگی ها فرورفتگی هایی اعمال می شود . این محصول در برابر سایش ، نور و لکه بسیار مقاوم است ، هرچند که بهتر است پس از ایجاد لکه بلافاصله پاک شود .

جیر
این نوع چرم از بخش فیبر مانند پوست تهیه می شود . در حین فرایند جدا کردن ( split ) ، لایه زیرین و لایه رویی که از آن چرم Corrected grain به دست می آید ، جدا می شود . 
این چرم با آنیلین رنگرزی شده و جلا داده می شود تا حالت مخملی پیدا کند . این نوع چرم که عموماً از پوست های بزی و گوسفندی تهیه می شود ، در تهیه مبلمان ، پوشاک ، کیف و کفش مورد استفاده قرار می گیرد. 

اشبالت(لایه لایه کردن)
 لایه زیرین پوست گاو است که به عنوان جیر گاوی عرضه می شود .

نبوک
 در صورتی که در تهیه چرم از چرم فول گرین استفاده گردد اما رخ چرم ساییده شود چرم نبوک بدست می آید که نسبت به جیر و اشبالت دارای تراکم الیاف بیشتری بوده و ظاهر یکنواخت تر و زیردست نرم تری نیز داراست.

اطلاعات بیشتر را در رابطه با تعمیرات مبل و نمونه کارهای تعمیر مبل، سرویس و تعمیرات نجاری مبل، تعویض اسفنج و پارچه مبل، رویه کوبی مبل، رویه کوبی و رنگ مبل، تغییر رویه مبلمان پذیرایی، تعویض و تغییر رنگ چوب مبل و دیگر خدمات مربوطه را در مقالات داخل سایت بیابید.


کلمات کلیدی : , , , , , , , ,

Share تاريخ: 1396/10/28 مشاهده : 193

طراحی قالب توسط Mahdinet.com | پشتیبانی توسط بیزنا
Website Security Test