پوست دارای سه لایه به ترتیب از طرف بیرون به درون است .


قيمت 0ریال


ساختار پوست (مواد اولیه مبلمان)
ساختار پوست (مواد اولیه مبلمان)
اپیدرمیس (Epidermis ) که 1 درصد کل ضخامت را شامل می شود . 
درمیس ( Dermis ) شامل 85 درصد ضخامت است . 
کوتانوس ( Cutaneous ) یا بحش چسبیده به گوشت ، که 14 درصد ضخامت را در بر می گیرد . 
اپیدرمیس و تمام متعلقات آن از قبیل مو ، خز ، فولیکول ها ، غده های چربی و عرقی و قسما های ضخیم و شاخکی پوست غیر قابل استفاده بوده و باید از پوست جدا شود . خز و مو در برخی موارد از پوست جدا شده و از آن استفاده می شود . 
گوشت یا بافت سفیدی که شامل چربی است نیز استخراج می شود و لایه میانی برای تبدیل شدن به چرم باید فرآیند دباغی را طی کند  . این لایه شامل دسته های فیبر متصل به هم ( که خود از فیبریل های ریزتر تشکیل شده اند ) است . این فیبرها و فیبریل ها به صورتی در هم تنیده شده اند که یک ساختار سه بعدی مشبک را تشکیل می دهند . یک ماده تشکیل شده از پروتئینی به نام کلاژن تشکیل شده اند که این ماده در فرایند دباغی نقش مهمی بازی می کند .
جالب است بدانید که شبکه فیبریلی که در یک گرم چرم وجود دارد مشتمل بر 50 متر مربع مساحت است . سطح فیبریل ها عرق تبخیر شده را جمع کرده و به گردش درمی آورند و به سطح دیگر پوست منتقل می کنند . از این رو چرم ماده ای منحصر به فرد است که از عبور آب ممانعت به عمل آورده و گاز و بخار آب را از سطح خود عبور می دهند و باعث ایجاد راحتی در شخص می شود . 
در دباغی اختلاف زیادی بین سطح بالایی چرم ، درمیس ( که در تماس با اپیدرمیس است ودر هر حیوان دارای ویژگی های مشخصی می باد ) با بخش پایینی آن یعنی Split که شامل لایه فیبریل دار است ، وجود دارد.

اطلاعات بیشتر را در رابطه با تعمیرات مبل و نمونه کارهای تعمیر مبل، سرویس و تعمیرات نجاری مبل، تعویض اسفنج و پارچه مبل، رویه کوبی مبل، رویه کوبی و رنگ مبل، تغییر رویه مبلمان پذیرایی، تعویض و تغییر رنگ چوب مبل و دیگر خدمات مربوطه را در مقالات داخل سایت بیابید.

کلمات کلیدی : , , , , , , , ,

Share تاريخ: 1396/10/25 مشاهده : 206

طراحی قالب توسط Mahdinet.com | پشتیبانی توسط بیزنا
Website Security Test