چسب هایی که بدون واکنش شیمیایی سخت می شوند 


قيمت 0ریال


چسب هایی که بدون واکنش شیمیایی سخت می شوند(مواد اولیه مبلمان)
چسب هایی که بدون واکنش شیمیایی سخت می شوند(مواد اولیه مبلمان)
چسب هایی که بدون واکنش شیمیایی سخت می شوند 


1- چسب هایی که در اثر حذف حلال سخت می شوند 


چسب های تماسی 

چسب های تماسی احتمالا از معروف ترین چسب ها بر پایه حلال هستند . این محلول هایی از پلیمر در حلال آلی هستند که در دو سطح به کار می روند تا متصل شوند . 
ماده اصلی این چسب ها ف لاستیک پلی کلروپرن ( پلی کروپرن ، پلی کلرو بوتادین ) است و برای چسباندن روکش های تزئینی و پلاستیک های محکم دیگر مثل ABS ، DVC به چوب و محصولات فلزی و چسب های تماسی DIY  برای تخت کفش به کار می روند .


چسب های پمادی 

چسب های بر پایه حلال مشهور که در ظروف پماد مانند به عموم فروخته می شوند ، اغلب محلول هایی از لاستیک نیتریل ( همی پلیمر یا بوتادین و آکریلونیتریل ) در حلال های آلی هستند . 


2- چسب هایی که با از دست دادن آب سخت می شوند 


محلول های آبی و خمیرها 

نشاسته ، ذرت و غلات ، منابع عمده برای استفادع چسب هستند . موارد مصرف عمده برای چسباندن کاغذ و مقوا و منسوجات می باشد . کاربردهای آن شامل صفحات موج دار ، پاکت های کاغذی ، پنچرگیری تیوپ ، چسباندن کاغذ دیواری و چسب های ترشدنی مجدد با آب می باشد . 
چسب های تر شدنی توسط آب شامل پلی ( وینیل الکل ( DVOH ) که در تمبرهای پستی مورد استفاده قرار می گیرند و از لاتکس صمغ های طبیعی ( مثلا صمغی و دکسترین ) و پلی وینیل استات (DVA ) همراه با مقدار زیادی ( DVOH ) پایدار کننده تولید می شوند . ( DVOH ) تنها پلیمر معروفی است که از منومر خودش ساخته نمی شود . 

امولسیون های آبی 
اجزای ترکیبی برای پلیمریزه شدن امولسیونی عبارت از آب  ، منومرها ، پایدار کننده ها و آغازگر هستند . محصول پلیمر شدن امولسیونی ، شیرابه اس از ذرات پلیمر با پایدار کننده های جذب شده می باشند . معروف  ترین مثال ، چسب چوبی  DIY است که شیرابه آن ، شامل پلیمر پلی وینیل  استات استات ( PVA ) است و به میزان زیادی در کارهای کارگاهی و در چسباندن اتصالات فاق و زبانه برای درها ، پنجره ها و مبلمان در کارخانه ها استفاده می شود و مثال دیگر در رنگ های امولسیونی بر پایه DVA هستند که برای پوشش سطح یا به عنوان چسب استفاده می شود . 


3- چسب هایی که به وسیله سرد کردن سخت می شوند 

چسب های ذوبی 

ماده اولیه چسب های ذوبی که از ابزار تفنگ شکلی خارج می شود ، معمولاً اتیلن وینیل استات (EVA ) می باشد . کاربرد این چسب ها شامل استفاده در جعبه های مقوایی ، صفحه کتاب ، اتصالات حرارتی و نئوپان می باشد . از دیگر چسب های ذوبی می توان به چسب های ذوبی پلی آمیدی ، پلی اورتان ، استرهای آلیفاتیک و پلی استر اشاره کرد . 


چسب های حساس به فشار 

چسب های حساس به فشار ، دائما چسبناک باقی می مانند و به خاطر استفاده در نوار چسب ها و برچسب ها معروف هستند . این چسب ها به طور عمده بر پایه لاستیک طبیعی ، همی پلیمر دسته ای و تصادفی ، استیرن ؟ بوتادین و و اکریلیک هستند .
PVC نرم شده وپلی اتیلین ، مواد نوار معمولی هستند . یک طرف نوار با یک آستری یا لایه زیری پوشیده شده است . به همین دلیل ، چسب دائما چسبناک می ماند و طرف دیگر ، دارای پوشش آزاد کننده ای است که وقتی که نوار باز می شود ، با چسب جدا می گردد . مواد آزاده کننده که اغلب استفاده می شود ، همی پلیمری از وینیل الکل و وینیل اکتادسیل کاربامات است که در اثر واکنش با DVOH با اکتادسیل ایزوسیانات ساخته می شود . 

اطلاعات بیشتر را در رابطه با تعمیرات مبل و نمونه کارهای تعمیر مبل، سرویس و تعمیرات نجاری مبل، تعویض اسفنج و پارچه مبل، رویه کوبی مبل، رویه کوبی و رنگ مبل، تغییر رویه مبلمان پذیرایی، تعویض و تغییر رنگ چوب مبل و دیگر خدمات مربوطه را در مقالات داخل سایت بیابید.
کلمات کلیدی : , , , , , , ,

Share تاريخ: 1396/10/14 مشاهده : 273

طراحی قالب توسط Mahdinet.com | پشتیبانی توسط بیزنا
Website Security Test